Ano, chtěl jsem původně použít v názvu článku větu pana Smoljaka či Svěráka, zuby pohroma huby, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Působilo by to dost odstrašujícím příkladem. Ale říkal jsem si, že chrup s mezerami a černými fleky tak působí také, takže proč ne. Nakonec však zvítězil zdravý rozum a nechal jsem nadpis, jak je.
Pokud znáte tvorbu těchto pánů, tak jistě víte, že se jim po nezměrném úsilí podařilo najít fragmenty slavného Járy Cimrmana, ze kterých je zjevné, že byl kočovným dentistou. Takže vidíme, že toto povolání je zde již léta.
Když přijdete k zubaři, tak vám jistě po kontrole vašeho chrupu nabídne poučení o jeho údržbě. Buďto věc za laciný peníz dělá on sám, nebo má smluveno, že to dělá někdo jiný. Ono je to jedno, ať již dentista sám, nebo jeho spolupracovník vám v rámci poučení budou vyprávět o tom, kterak si čistit zuby tak, aby to bylo opravdu účinné a nejen takovéto šolíchání, jak se děje dosud. A také vám povypráví legendu o zubních kartáčcích. Jo, to bude teprve poslech.
Kartáček na zuby totiž není jen jeden druh. Pominu-li rozdíl mezi měkkým a tvrdým, jsou tu ještě další kategorie. Pozor, tím měkkým a tvrdým jsou myšleny ty štětiny, které po chrupu jezdí, ne kartáček samotný. Ten je tvrdý stále.
Skoro každý chrup je jinak stavěn, skoro každý člověk má jinak citlivé dásně a asi není na světě univerzální kartáček na jinak stavěné zuby. Jedině zubař sám vám musí říci, který druh je vhodný pro vás a také vám poradí jaký si koupit. Možná vám rovnou doporučí elektrický, a to buď točivý, nebo normální. V každém případě rady zubního lékaře nepodceňujte. Těch několik korun navíc za nějaký lepší kartáček vás jistě nezruinuje, jako pozdější platba v případě nápravy chyb.
Pokud chcete jen a jen kvalitní ošetření a kvalitní zboží, máte nahoře v článku odkaz, tak si na něj klikněte.