Polarizační brýle aneb když už sluneční brýle nestačí.


Velká část dnešní populace vlastní řidičské oprávnění. A Vy, kteří do téhle skupiny patříte, jste zajisté již několikrát zažili situaci, kdy Vám svítilo slunce do očí, tak jste si pořídili sluneční brýle a problém byl vyřešen. Ovšem, také se vám určitě stala situace, že Vás čekalo večerní, respektive noční řízení. Na tyhle momenty jsou ovšem sluneční brýle krátké. V tuhle chvíli se nabízí vynález jménem polarizační brýle pro řidiče do tmy.

Polarizační brýle pro řidiče do tmy

Polarizační brýle mohou sloužit nejen řidičům, ale i sportovcům, myslivcům, rybářům, záchranářům, atd. Tyto brýle mají skvělou vlastnost, a sice to, že omezují světlo a tím pádem nejste oslněni, například, protijedoucími auty.
Zlepšují viditelnost při mlze či šeru, vidíte díky nim lépe detaily.

Na obrázku vidíte rozdíl mezi tím, když brýle nemáte nasazené a když je máte nasazené.

Rozdíl s polarizačními brýlemi a bez

Pokud se chcete co nejvíce vyhnout únavě a unaveným očím, je právě tento typ brýlí ten pravý.

A že se Vám žlutě zbarvené brýle nehodí k Vašemu outfitu? Nevadí. Většinou na trhu najdete brýle právě se žlutými skly, ale v dnešní době pokroku a rychlého vývoje se vyrábí skla a obroučky různých barev a tvarů. Přičemž za nejvhodnější barvy skel se považují hnědá a šedá, protože nezkreslují barvy. Naopak barvy skel, kterým byste se měli vyhýbat, protože Vám mohou zkreslovat barvy okolí či zhoršit vnímání reality za čelním sklem, jsou modré či růžové.

Samozřejmě, alespoň pro představu, nesmí chybět cenové rozpětí. Polarizační brýle se pohybují, orientačně, v rozpětí od nejlevnějších kolem sta korun až po ty nejdražší, za které Vám peněženka, na rozdíl od očí, moc nepoděkuje, protože tyto brýle nesou cenovku, bez problémů, až sedm tisíc korun.

Nakonec Vám poradím, jak brýle vyčistit. Nejlepší variantou je použít hadřík z mikrovlákna, popřípadě doplnit o sprej na čištění brýlí. Dalším způsobem, jak vykouzlit znovu čisté brýle je umýt je pod tekoucí vodou, která je ideálně vlažná, s použitím kapky saponátu, který neobsahuje balzám. Jakákoli jiná mýdla jsou nevhodná. Posléze je usušte hladkým a čistým papírovým ubrouskem. Nicméně, ať čistíte, jak čistíte, měli byste dvakrát až čtyřikrát za rok zanést brýle do oční optiky, kde brýle vyčistí pomocí ultrazvuku a můžou je popřípadě seřídit.